לחץ כאן להירשם חינם למעדון
מועדפים אודות תמיכה תנאים צור קשר הצטרף
יוצאים לבלות ירוקת ירוק כתבות עסקים מקומים פרסם עצמך על הוד השרון דף בית
חפש ב
צהריים טובים אורח/ת


לארכיון ירוק לחץ כאן

גיבור מקומי
מאת:

למרות שמכלי הגז איימו להתפוצץ מהחום הלוהט, כתוצאה מדליקה שפרצה סמוך לביתה של קשישה ניצולת שואה, פרץ אבי רובינשטיין, לביתה של הקשישה שהיה אפוף עשן סמיך ורעיל, הרים אותה מהמיטה והוציאה מהבית למקום מבטחים. הכבאים:
אבי רובינשטיין, (אחיו של יוסי רובינשטיין, עוזרו של ראש העירייה חי אדיב א.ר.) תושב רחוב קיבוץ גלויות בשכונת גיל עמל בהוד השרון, הציל את חייה של קשישה מוגבלת בתנועתה, לאחר שדליקה שפרצה בשדה קוצים סמוך התפשטה ואחזה בקירות ביתה.
המקרה אירע ביום ראשון השבוע. כבאי תחנת הכיבוי בכפר סבא, הוזעקו לכבות דליקת קוצים גדולה שהתפשטה לכיוון הבתים ברחוב קיבוץ גלויות בשכונת גיל עמל בהוד השרון.
עוד בטרם הגיעו הכבאים למקום, ניסו שכנים לעצור את האש המתפשטת באמצעות צינורות מים ולמרות זאת המשיכה האש להתפשט פנימה לחצרות הבתים.
באחד המקרים התפשטה הדליקה לחצר ביתה של כוכבה ירושלמי, קשישה ערירית, מוגבלת בתנועה המטופלת על ידי עובדת זרה. לאחר שהבחינו השכנים שהאש קרובה מאוד למכלי הגז של הבית ובמקומות אחדים אחזה בקירות הבית, ניסו כאמור לכבותה באמצעות צינור מים ללא הצלחה.
אבי רובינשטיין, תושב הרחוב המתגורר בסמוך לקשישה, סיפר שידע כי בבית מתגוררת קשישה ערירית ומוגבלת. כשהבחין בסכנה בו נמצאת הקשישה הוא צעק לה לצאת מהבית. כשלא נשמעה לקריאותיו, החליט לפרוץ לבית ולהצילה.
למרות הסכנה ולמרות העובדה שבלוני הגז החלו להתלהט והיה חשש שיתפוצצו, פרץ אבי רובינשטיין לביתה של הקשישה, הרים אותה מהמיטה עליה שכבה והוציאה מהבית למקום מבטחים. מאוחר יותר סיפרה הקשישה כי שמעה את הקריאות, אולם לא היה ביכולתה לחלץ את עצמה. הכבאים שהגיעו למקום העריכו, כי אילולי גילה רובינשטיין תושייה והוציא את הקשישה מביתה שהיה אפוף כולו בעשן סמיך ורעיל, הייתה הקשישה נפגעת. הם שיבחו את תעוזתו של רובינשטיין שללא ספק הציל את חייה של הקשישה.
איכשהו הגיע סיפור הצלתה של הקשישה למשרדו של ראש הממשלה. רובינשטיין הופתע לקבל טלפון מלשכתו של ראש הממשלה אהוד אולמרט, בו נמסרה לו הערכה אישית מורד סוויד, יועצת ראש הממשלה לענייני חברה, על תושייתו ותעוזתו.

רובינשטיין משחזר

אבי רובינשטיין, גיבור השכונה שיחזר ל"ירוק", את השתלשלות האירועים: "השעה הייתה 12:00, ישבתי עם אשתי מלי בסלון וחשנו ריח חריף של עשן. חשבנו שמישהו מבצע שריפה מבוקרת. שמענו צעקות של אנשים וכשיצאנו הבחנו בהתגודדות של אנשים לחוצים סמוך לביתה של השכנה הקשישה כוכבה. רצתי למקום ושמעתי את האנשים צועקים שיש זקנה בבית וכי קיימת סכנה של התפוצצות מכלי הגז כתוצאה מהאש שהתקרבה אליהם. הכרתי את הקשישה וידעתי כי היא נכה ומוגבלת בתנועה. קראתי בשמה, צעקתי ומשלא ענתה לי חששתי שקרה לה משהו, מאחר והבחנתי בעשן שחדר לתוך ביתה. ללא מחשבה נוספת פרצתי את הדלת ונכנסתי פנימה. הבית היה אפוף בעשן סמיך. הבחנתי בה שוכבת על הספה בסלון, צעקתי שתצא מייד מהבית והיא בכתה שאין היא יכולה לקום מהמיטה. הרמתי אותה וסייעתי לה לצאת מהבית. בכל אותם רגעים נשמעו פיצוצים מבין הלהבות, מאוחר יותר התברר כי היו אלו פיצוצים מהמכונית שהייתה בחצר ושהחלה גם היא לבעור. מדבר היחידי שחששתי ממנו הוא שמכלי הגז לא יתפוצצו. לקחתי את הקשישה אלי הביתה ואשתי מלי נשארה איתה כדי לטפל בה. בינתיים התפשטה האש במהירות וכילתה את כל העצים בחצרות הבתים, ומחסנים. בתוך מספר דקות הגיעו למקום כוחות כיבוי אש שפנו בראש וראשונה לצנן את מכלי הגז שהחלו להתלהט.
מהיכן האומץ והתעוזה?
"זה לא אומץ ולא תעוזה, זה החינוך שקיבלנו אחיי ואנוכי מהורי ז"ל. אני מאמין בכל לבי, שאבני הבניין של חיינו בנויים מצרוף של מעשים טובים ועזרה לזולת. אם ההורים שלי יקראו בגן העדן בסוף השבוע את עיתון ´ירוק´ הם יהיו גאים בי ובחינוך שהקנו לי"
כוכבה ירושלמי, שבאותו יום נותרה לבדה בביתה לאחר שהמטפלת הפיליפינית הצמודה אליה יצאה ליום החופשי, אמרה ל"ירוק": "שמעתי את הצעקות בחוץ אבל לא יכולתי לזוז מהמיטה. הבית התמלא עשן, ראיתי פתאום את אבי נכנס הביתה להציל אותי כמו מלאך, אני לא יודעת איך להודות לו, אני עדיין מבולבלת".   הוסף תגובה  
   שלח לחבר  
טרם התקבלו תגובות לכתבה זו

עיריית הוד השרון

תשלומי ארנונה

מועצות מקומיות

סרטים

הופעות והצגות

מסעדות

פנאי ובילוי

הרצאות וחוגים

הלוח הירוק

בנקים

מוקדי חרום

דואר

מוניות

השכלה וחינוך

דף הבית | על הוד השרון | פרסם עצמך | צור קשר | תנאים | אודות | תמיכה
Copyright © 2004 HoHa. All rights reserved