לחץ כאן להירשם חינם למעדון
מועדפים אודות תמיכה תנאים צור קשר הצטרף
יוצאים לבלות ירוקת ירוק כתבות עסקים מקומים פרסם עצמך על הוד השרון דף בית
חפש ב
לילה טוב אורח/ת


לארכיון ירוק לחץ כאן

8490 תלמידים ממתינים לסיום שיפוצי הקיץ בבתי הספר בעיר ולקבלת אישורי הבטיחות
מאת: אביהו רצאבי

עשרה ימים לפני תחילת שנת הלימודים וכמעט בכל מוסדות החינוך בעיר טרם הושלמו עבודות שיפוצי הקיץ וטרם ניתנו אישורי הבטיחות להיכנס לתחומם. בסיור עיתונאים שנערך השבוע, הבטיח ראש העירייה שעד תחילת שנת הלימודים ביום ראשון ה - 3 בספטמבר הכל יושלם בכלל זה אישורי הבטיחותביום ראשון ה -  3 בספטמבר 2006 יחזרו ללימודים 8490 תלמידים ב -  19 בתי ספר בהוד השרון. 11 בתי ספר יסודיים, 3 חטיבות ביניים ו -  5 בתי ספר על יסודיים.
794 תלמידים נרשמו לכתות א´, ו -  1550 ילדים נרשמו ל -  59 גני ילדים.
עשרה ימים לפני תחילת שנת הלימודים וכמעט בכל מוסדות החינוך בעיר טרם הושלמו עבודות שיפוצי הקיץ. בסיור עיתונאים שערך השבוע ראש העירייה חי אדיב, בשלושה בתי ספר בעיר, השחר, תל"י והתיכון החדש ע"ש "רמון", הוא הבטיח שעד תחילת שנת הלימודים ביום ראשון ה -  3 בספטמבר כל העבודות יושלמו ובתי הספר יהיו מוכנים טיפ טופ, כהגדרתו, לקליטת התלמידים. הסיור נערך כאמור בשלושה בתי ספר מתוך 14 הפועלים בעיר, ואשר בהם נעשו השנה עבודות כלליות, כולל צביעה יסודית ועבודות הצללה רחבות. על פניו נראה שאדיב העדיף להראות מה נעשה ודילג על בתי הספר בהם היקף שיפוצי הקיץ היה קטן או שלא נעשו בהם כלל השנה.
אדיב הסתפק במסירת נתונים על העבודות שנעשו בשאר מוסדות החינוך מעל גבי דפי כרומו.
לדבריו של אדיב, לראשונה בהוד השרון מיושמת תוכנית האב לחינוך שנועדה לפתח את מערכת החינוך בעשר השנים הקרובות.
ראש העירייה אומר, כי מאז כניסתו לתפקיד הוא שינה את סדר העדיפויות של העירייה וכיום נושא החינוך הוא בסדר עדיפות עליון וניתן לראות זאת בהשקעות העירייה שרובן הן בתחום החינוך.
לדוגמה, תקציב החינוך השנה עומד על 58 מיליון שקלים, שהם שליש מהתקציב הכולל של העירייה. בנוסף לכך השקיעה העירייה עוד כ -  20 מיליון שקלים בשנת 2006 לפיתוח תשתיות, בנייה, תכנים חינוכיים פדגוגיים ושדרוג מוסדות חינוך בעיר. החלוקה היא: שיפוצי קיץ שישה מיליון שקלים, שדרוג מתקני הספורט 1.5 מיליון שקלים, עבודות גינון רבע מיליון שקלים, הקמת התיכון החדש ע"ש "רמון" 4 מיליון שקלים, בניית שני גני ילדים חדשים במתחם 200 1.8 מיליון שקלים, מענה לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים 300,000 שקלים והשקעה בתשתיות תחבורה בקרבת מוסדות החינוך יותר מ -  5 מיליון שקלים.

יישום לקחי העבר

השנה יישמה העירייה את הלקחים שנלמדו בשנתיים האחרונות. עקב המחדלים שנעשו אז במסגרת שיפוצי הקיץ השתבשה פתיחתה של שנת הלמודים בצורה תקינה. כדי לא לחזור על הטעויות הללו, מינה אדיב בחודש יוני השנה את סגנו חיים שאבי, כאחראי על כל נושא שיפוצי הקיץ במוסדות החינוך. שאבי קיבל לידיו את התוכניות שביצעו שתי אדריכליות ולאחר שנפגש עם מנהלות בתי הספר השתנו חלק מהן קרוב מאוד למועד תחילת העבודות. השינויים שנעשו על ידי חיים שאבי סגן ראש העירייה בשיתוף עם מנהלות בתי הספר, חסכו לעירייה מאות אלפי שקלים שהושקעו בעבודות נוספות שלא היו כלל בתוכניות המקוריות. אדיב ומנכ"ל העירייה נתן אברהם נתנו לשאבי בעניין הזה חופש פעולה מלא.
עוד בטרם הסתיימו הלימודים, נפגש חיים שאבי, באופן אישי עם מנהלות בתי הספר, סייר איתן בכל פינה בבית ספרן ורשם את כל מה שביקשו לתקן וזאת בניגוד מוחלט לשנים קודמות. הסיורים המקדימים של שאבי ודרישות המנהלות שנמסרו לקבלנים בזמן, הביאו לכך שהשנה יסתיימו שיפוצי הקיץ בזמן וסופסוף לאחר שנתיים איומות ונוראות תיפתח שנת הלימודים בהוד השרון כסדרה וללא תקלות. מנהלות בתי הספר ביקשו להודות לסגן ראש העירייה חיים שאבי, על מאמציו ועקשנותו שהביאו לתוצאות הטובות שלא ציפו להן, כלשונן.

נגישות ומענה לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים

כ -  300 אלף שקלים השקיעה העירייה בעבודות נגישות בבתי הספר השונים כדי לתת מענה לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים.
 בבית הספר "יגאל אלון", נבנתה מעלית מיוחדת בהשקעה של כ -  200 אלף שקלים במיוחד עבור תלמידה נכה, כדי לאפשר לה להשתתף בכל השיעורים כמו כל תלמיד אחר. כמו כן נבנו שירותים מיוחדים המותאמים לצרכיה של התלמידה, בהשקעה של כ -  90,000 שקלים. באותו בית ספר הונגשה כיתה אקוסטית מיוחדת עבור ילדה כבדת שמיעה. בבית הספר נאמן הורחבה דלת כניסה ונבנה חדר טיפולים מיוחד עבור תלמידה נכה. בבית הספר תל"י נעשו עבודות נגישות רבות ומיוחדות ונבנו רמפות המותאמות לאם נכה שבנה עולה לכתה א´. במקביל פועלת העירייה להנגשת כל אולמות הספורט בבתי הספר בעיר.
באשר לאישורי הבטיחות למוסדות החינוך בהוד השרון נמסר מהעירייה: "כל נושא שיפוצי הקיץ במוסדות החינוך בעיר ונושא אישורי הבטיחות, יסתיימו ויתקבלו עד סוף אוגוסט".

בהנהגת ההורים היישובי ממתינים להזמנת ראש העיר

בהנהגת ההורים הופתעו כששמעו על הסיור שערך ראש העירייה לעיתונאים בנושא שיפוצי הקיץ מבלי שטרח להזמין לסיור נציג מטעמם.
בהנהגת ההורים טענו כי ראש העירייה הבטיח לשתף פעולה איתם בכל מה שקשור לשיפוצי הקיץ במוסדות החינוך. לטענתם, שב וחוזר ראש העירייה על אותה טעות מהשנה שעברה כשלא התייחס אליהם כהגדרתם. "זה לא שיתוף פעולה", אמרו.
מירו אמיאל, יו"ר הנהגת ההורים אמר בתגובה: "אנחנו ממתינים להזמנתו של ראש העירייה לערוך יחד אתנו סיור במוסדות החינוך בעיר לפני פתיחת שנת הלימודים. יחד עם זאת אני מבקש להודות בשם הנהגת ההורים לסגן ראש העירייה חיים שאבי, על מאמציו הבלתי נלאים ועל המאמצים שהשקיע ושטיפל באופן מיידי בכל בקשה של הנהגת ההורים במסגרת שיפוצי הקיץ. ראש העירייה פעל בחוכמה כשהעמיד את סגנו שאבי, בראש פרויקט שיפוצי הקיץ".   הוסף תגובה  
   שלח לחבר  
טרם התקבלו תגובות לכתבה זו

עיריית הוד השרון

תשלומי ארנונה

מועצות מקומיות

סרטים

הופעות והצגות

מסעדות

פנאי ובילוי

הרצאות וחוגים

הלוח הירוק

בנקים

מוקדי חרום

דואר

מוניות

השכלה וחינוך

דף הבית | על הוד השרון | פרסם עצמך | צור קשר | תנאים | אודות | תמיכה
Copyright © 2004 HoHa. All rights reserved