לחץ כאן להירשם חינם למעדון
מועדפים אודות תמיכה תנאים צור קשר הצטרף
יוצאים לבלות ירוקת ירוק כתבות עסקים מקומים פרסם עצמך על הוד השרון דף בית
חפש ב
צהריים טובים אורח/ת


לארכיון ירוק לחץ כאן

מגורש מגורש מגורש
מאת: אביהו רצאבי

אלמוג פותח את הפה:


אלמוג בורשטיין פוטר, יותר נכון הודח, אולי גרוע מכך-  הושפל. אלמוג מבחינתו לא יעבור על כך לסדר היום. לא, הוא לא ייתן לאף אחד לרמוס את כבודו, גם אם קוראים לו חי אדיב. בורשטיין, במונולוג כמעט נדיר מספר לירוק את כל מה שהוא חושב על חי אדיב, את כל מה שחשב עליו בעבר ולא אמר מעולם. ריאיון נדיר.
יומיים בלבד לאחר שסולק מתפקידו, ישבתי עם בורשטיין בשעת בוקר מוקדמת, בחדר העבודה שבביתו הפרטי בעיר, לראיון מקיף על מה שחווה יומיים קודם. למרות ניסיונותיו, לא הצליח בורשטיין להסתיר את סימני העלבון והפגיעה במעמדו על ידי מי שהיה נאמן לו באופן מוחלט, כלשונו, ושנאמנותו זו עלתה לו ביחסים עכורים עם רבים מחבריו וממכריו בעיקר של אלו מסיעתו "שינוי" במועצת העיר.
את ההתחשבנות עם ראש העירייה חי אדיב ועם מנכ"ל העירייה חן דגני, החל בורשטיין לסגור כבר בישיבת מועצת העיר שנערכה ביום ראשון השבוע במכללת שערי משפט. הערתו של אדיב לכיוונו של אלמוג בפני חברי מועצת העיר וקהל התושבים שנכחו שם -  "אתה מוריד את הרמה של תפקיד סגן ראש העירייה לגובה השטיח, ואני מציע לך שתפסיק לדבר על מה שקרה לך כי זה לא מוסיף לכבודך", רק הוסיפו דלק לאש שבערה בתוך חזהו של בורשטיין והוא בא בחשבון עם אדיב, ועוד איך בא.
בפגישה עם בורשטיין בביתו הוא השיב על כל השאלות שנשאל, דבר שנמנע ממנו כהגדרתו, לפני שניטלו סמכויותיו.
אלמוג, נשמעת מאוד פגוע במועצת העיר.
"נכון, הייתי מאוד פגוע ממה שנעשה בי ובמשרתי, אבל יותר התביישתי ממהלכיו של אדיב. אני חש בושה בראש העירייה ששיתפתי איתו פעולה תקופה ארוכה, זה יותר קשה מהפגיעה והעלבון האישי".
עד שראש העירייה נטל את הסמכויות ממך, תמכת בכל מהלכיו, גם אם הן היו רעים. כיצד שינית את דעתך?
"הייתי נאמן לו לחלוטין עד כדי כך שהסתכסכתי עם חבריי ב´שינוי´. לצערי לא קיבלתי מצדו את הגיבוי המתבקש. זה לא אומר שאני מצטער על כך, כשאני כורת ברית פוליטית אני מקיים אותה עד הסוף, אלא אם קורה משהו חריג ביותר כפי שקרה בסוף השבוע שעבר. להכל ציפיתי, אבל אני מוכרח להודות שהצורה הזו בה פעל ראש העירייה הפתיעה גם אותי. אני מוכרח לאכזב אותו ולומר, כי היה זה ניסיון לא מוצלח להשפיל אותי, אני אוסיף ואומר, שהמהלך משפיל את מי שתכנן וביצע אותו".
בראייה לאחור, האם היית משנה חלק מההחלטות שלך בעבר כסגן ראש העירייה, או האם היית פועל אחרת
"כל מה שעשיתי במסגרת תפקידי כסגן ראש העירייה, עשיתי מתוך ראייה ברורה של טובת המערכת. אני לא מצטער על שום החלטה או פעולה שביצעתי. אני יודע שעשיתי גם טעויות וגן עליהן אני לא מצטער כי רק בדרך הזאת למדתי. יכולתי לסחוב את הכהונה שלי עוד מספר חודשים אם הייתי מבטל את דעותיי בפני ראש העירייה ומקורביו. ברור לך שאני מתכוון לומר שאם הייתי מעביר את התקציב בועדת הכספים כפי שחי אדיב רצה אז הייתי מאריך את כהונתי. למרות זאת העדפתי לדבוק בעקרונותיי בנושא החשוב של התקציב, ולא להיכנע ללחצים בנושא התמיכות לעמותות חרדיות, שגם הוא חשוב בעיני אבל לא באותה מידה".
מה לדעתך גרם לראש העירייה חי אדיב להתנהג כך כלפיך?
"אני לא יודע. אני לא מבין איך אפשר להתנהג בברוטליות כזו כלפי סגנך, אין לי שום הסבר להתנהגות הזאת. לדעתי, ראש העירייה אדיב מושפע יותר מדי מאנשים ובעלי תפקידים שאסור להם להתערב בשיקולים המוקנים לראש העירייה כנבחר ציבור ורק לו".
בישיבת מועצת העיר שנערכה השבוע תמכו בך אפילו מקורביו של ראש העירייה חברי הקואליציה, ותקפו את ראש העירייה תוך שהם מסכנים את מעמדם בקואליציה ואת סיכוייהם בעתיד. לעומת זאת חבריך לסיעה צפו מהצד יותר מאשר יצאו להגנתך. יש לך הסבר להתנהגותם?
"לא הופתעתי מהתנהגותם של חבריי לסיעה. לעומת זאת, התנהגותם של אנשי מפלגת העבודה והתמיכה בי, מאוד נגעה ללבי ואם יש רגעים שבהם אולי כן כדאי להיות פוליטיקאי, אלו רגעים כאלה בהם מביעים חברות אמיתית עם נכונות להסתכן בפגיעה אישית ובלבד שאדם ישמור על עקרונותיו. בפירוש חשתי שחברים במועצת העיר הגנו על כבודי, אני מעריך מאוד את התנהגותם על אומץ הלב הפוליטי שהפגינו. אני חושב שזה מסוכן שבעלי תפקידים מבצעים פעולות לא מקובלות מתוך פחד, רק כדי לרצות את ראש העירייה".
האם לדעתך ראש העירייה שהיית נאמן לו כדבריך, בגד בך?
"זה משהו שמאוד קרוב לזה. אם הוא היה קורא לי לשיחה מקדימה ואומר לי שאין לו ברירה, ובגלל אילוצים קואליציוניים כאלו או אחרים, או כל סיבה סבירה אחרת, הייתי מבין אותו, ואפילו אמרתי לו את זה. הייתי הולך יותר רחוק ואומר, שגם אם ראש העירייה היה שולח לי מכתב בו היה מסביר את החלטתו ונותן לי פרק זמן סביר להתארגן, לקחת את החפצים הפרטיים שלי, הייתי גם את זה מבין. אבל ככה? בצורה שהוא התנהג? אין לי הסבר ובטח עוד יאמרו הרבה דברים על רקע זה".
חי אדיב חתום על הסכם קואליציוני עם מפלגת "שינוי" ועל התחייבות לסגן מטעמכם, הוא אפילו קיבל סכום כסף נכבד מ"שינוי" לטובת מערכת הבחירות, האם יש כוונה ב"שינוי" לפעול נגד אדיב?
"ביום חמישי בשבוע שעבר ניהלתי שיחות בעניין הזה עם יושב ראש ´שינוי´ טומי לפיד ואברהם פורז, הם העבירו את הטיפול בפרשה ליועצים המשפטיים של ´שינוי´ כדי שיבדקו בדחיפות את המשמעות המשפטית של הפרת ההסכם בינינו לחי אדיב ולהגיש תביעה משפטית חריפה בנושא. יחד עם זאת ב´שינוי´ דנים ודשים בימים אלו בעניין וטרם התגבשה החלטה לגבי מהות התגובה כנגד אדיב".
בישיבת מועצת עיר האחרונה הצהרת שהופעלו עליך לחצים להעביר את התקציב בכל מחיר, מדוע לא קמת אז ומסרת את המפתחות?
"אם הייתי חש שאני לא מסוגל לעמוד בלחצים של ראש העירייה והמנכ"ל הייתי קם ומתפטר מזמן. אבל מאחר והאמנתי כי מה שאני עושה הוא הדבר הנכון לא ראיתי מקום לקום ולמסור מפתחות. סברתי שאחרי ישיבת ועדת הכספים אשב עם ראש העירייה, אסביר לו מה שקרה והייתי בטוח שהוא יבין ויקבל את הדברים. מתברר שטעיתי".
האם אתה רואה בהתערבותו של מנכ"ל העירייה חן דגני בפרשת אלמוג בורשטיין, התערבות פסולה "כן, בהחלט כן. התערבותו של המנכ"ל בנושאים פוליטיים פסולה מעיקרה. המנכ"ל צריך לנהל את העירייה מבחינה אדמיניסטרטיבית. אל לו להשתתף בישיבות ובפגישות פוליטיות. התערבותו מסוכנת, לא יתכן שמנכ"ל העירייה יציע בישיבת הכנה למועצת העיר להדיח את יושבת ראש הועדה לאיכות הסביבה ושראש העירייה לא יעיר לו על כך. המנכ"ל לא יודע את מקומו ומישהו צריך להראות לו".
אתה יכול לשרטט תרחיש לגבי העתיד בהוד השרון?
"בהחלט. יש שלוש אפשרויות שהבחירה באחת מהן תלויה בהחלטת ראש העירייה. האחת, להקים קואליציה חדשה עם תשעה חברים שתכלול את הגוף החוסם החדש שהוקם מול ראש העירייה, בתוכו החברים -  ברכת קלימשטיין לוי, יהודה בכר, לאה פישר, ארז משה, אייל אורן, רפי בן מרדכי, יואב לוי, אביאל אברמוביץ ואנוכי, אלמוג בורשטיין. האפשרות השנייה היא, לפזר את מועצת העיר וללכת לבחירות חדשות. האפשרות השלישית, שראש העירייה יתפטר וללכת לבחירות חדשות לראשות העירייה".
ולסיכום מה היית אומר?
"אני חש הקלה גדולה. כל זמן שהייתי בתפקיד הייתי מחויב לנהוג באיפוק ולומר את הדברים שהיו לי מתוך נאמנות לתפקיד, למערכת ולראש העירייה. עכשיו אני חופשי להביע את דעותיי כמו שהם מבלי לחשוש לפגיעה בשכרי או בפרנסתי, יכול מאוד להיות שאני אחזור לעבוד במוסדות מפלגת ´שינוי´ או שאחזור לעולם השח-מט".


   הוסף תגובה  
   שלח לחבר  
טרם התקבלו תגובות לכתבה זו

עיריית הוד השרון

תשלומי ארנונה

מועצות מקומיות

סרטים

הופעות והצגות

מסעדות

פנאי ובילוי

הרצאות וחוגים

הלוח הירוק

בנקים

מוקדי חרום

דואר

מוניות

השכלה וחינוך

דף הבית | על הוד השרון | פרסם עצמך | צור קשר | תנאים | אודות | תמיכה
Copyright © 2004 HoHa. All rights reserved